Vernisáž výstavy fotografií: Divadlo hrou s Koločavou

Co vás čeká

Před dvěma lety vypukl válečný konflikt, ve kterém Rusko napadlo suverénní stát Ukrajina. Tisíce lidí, včetně rodin s dětmi, musely opustit své domovy. 

Obavy o bezpečí blízkých, o nejasnou budoucnost, o střechu nad hlavou přetrvávají dodnes..

Zveme vás na vernisáž výstavy fotografií z divadelního tábora Divadlo hrou s Koločavou 2023.

Loni v létě se naše divadelní lektorky zúčastnily spolu s lektorkami z Divadla Drak a tlumočnicemi z řad studentů Univerzity Palackého tohoto úžasného projektu organizace PŘES HRANICE EU, který pomohl sblížit místní děti s dětmi vnitřních vysídlenců v místě jejich nového bydliště, v ukrajinské Koločavě!

Účastnice tábora, divadelní lektorka z královehradeckého Divadla Drak a autorka fotografií Jana Neduha přijede svou výstavu osobně uvést a spolu s herečkou a lektorkou Janou Posníkovou představí další ročník projektu, který se uskuteční v termínu 25. 7.– 4. 8. 2024 a aktuálně na jeho realizaci probíhá sbírka.

Kromě výstavy samotné a zajímavého povídání vás čeká pestrý raut s ukrajinskými specialitami! Můžete si zakoupit náramek s pískem z Koločavy a přispět tak na tuto sbírku. Následně vás zveme na večerní představení Ad Matrem s podtitulem Opera o hledání ztraceného chlapce za zvýhodněnou cenu 150 Kč. Toto současné dílo o strachu matky ze ztráty dítěte symbolicky naváže na téma výstavy.

Výstava bude ve foyer ke zhlédnutí do 15. března.

Kdy

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.