Splašené nůžky

O inscenaci

Areál zámku se promění v místo činu? Kdo nakonec vyřeší vraždu slavné klavírní virtuosky a také rodačky z Brodku u Prostějova?  Můžete to být právě Vy! 

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit… Poněkud výstřední kadeřník Tony Řezníček, na jeden jediný večer otevře svůj salon “Splašené nůžky” v samém srdci Brodku u Prostějova - a bude to jízda… Den jako každý jiný nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy je v bytě nad salonem zavražděna majitelka domu, virtuózní klavíristka Isabela Czerna. Do kadeřnictví záhy vtrhne policie a začne vyšetřovat vraždu, kterou musel spáchat někdo z přítomných. A protože důkazů je málo a atmosféra houstne, jsou k vyšetřování vyzváni i sami diváci…

Splašené nůžky jsou detektivní komedií, která láme divácké rekordy po celém světě. Původně psychologického dramatu Paula Pörtnera z roku 1963 se chopili američtí herci Bruce Jordan a Marylin Abramsová, kteří hru předělali na interaktivní detektivní komedii a v lednu 1980 ji poprvé uvedli v Bostonu. Od té doby byla hra přeložena do 11 jazyků a uvedena v 36 zemích světa, kde ji vidělo téměř 10 milionů diváků. V Bostonu se uvádí dodnes a je zapsána v Guinessově knize rekordů jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši). Tahle šílená komedie nabízí divákům jedinečnou možnost podílet se na policejním vyšetřování, pomáhat při rekonstrukci případu, vyslýchat podezřelé a nakonec hlasováním určit i samotného vraha. Režie se ujala dramaturgyně činohry Moravského divadla Michaela Doleželová.

 

 

Délka představení: cca 2 hodiny 50 minut, 1 přestávka
Premiéra: 23. 8. 2024

Kdy hrajeme

pá 23. 8. 19:00
Zahrada zámku Brodek u Pv.

Splašené nůžky

Zájezd
Činohra
open-air
Pořadatel: Kultura na dosah ruky, z.s.

Areál zámku se promění v místo činu? Kdo nakonec vyřeší vraždu slavné klavírní virtuosky a také rodačky z Brodku u Prostějova?  Můžete to být právě Vy!