Sugar, Natěrač nebo Tančírna. Open air festival Moravské divadelní léto bude plný novinek

22. 5. 2024 / Tiskové zprávy
Moravské divadelní léto, open air festival Moravského divadla Olomouc, se uskuteční v termínu 16.–27. 6. 2024 ve Smetanových sadech v Olomouci. Návštěvníci se mohou těšit na řadu oblíbených komedií a muzikálů, kromě toho divadlo chystá také řadu organizačních i obsahových novinek. Aktuální cena vstupenek je 400 Kč.

Open air scéna, umístěná jako vždy naproti sbírkovým skleníkům ve Smetanových sadech, nabídne divákům řadu oblíbených komedií a muzikálů. „Letošní ročník otevřeme novinkou z repertoáru souboru opery a operety, muzikálem Sugar, který hudebně doprovodí orchestr. Slavnostní zahájení doplní stylový doprovodný program. Druhý nový titul bude komedie Natěrač, který je od svého listopadového uvedení v Moravském divadle stále vyprodaný,“ prozradila vedoucí obchodního oddělení Tereza Matějková. Následovat bude muzikál Noc na Karlštejně, interaktivní detektivka Splašené nůžky, komedie Dokonalá svatba a oblíbený Sluha dvou pánů. 

„Druhá neděle pak bude patřit dětem, v 10 a 14 hodin uvedeme hudební pohádky Miniopery a Ateliér MDO připraví doprovodný program a dílničky. Odpolední představení připravujeme s organizací Paměť národa, kterou můžete podpořit nákupem vstupenky,“ uvedla dále Matějková. Letos se poprvé ve spolupráci s nadšeným tanečníkem Petrem Balážem otevře prostor pro tančírnu, která bude následovat v podvečer po pohádkách. Zájemci si mohou přijít zatančit na latinsko-americké rytmy jako jsou salsa, bachata, zouk nebo samba de gafieira. Vstup je zdarma.

Na návštěvníky čeká pár organizačních změn. „Na základě zpětné vazby z uplynulých ročníků jsme změnili čas vstupu do hlediště. Představení bude tradičně začínat v 19:30, místa si však diváci budou moci obsadit už od 18:30 hodin,“ sdělila Matějková s tím, že hlediště bude také nově a lépe uspořádané. Moravské divadlo chystá též novou chill zónu, která bude postavená ze scén a rekvizit zderniérovaných inscenací. Návštěvníci se v ní budou moci osvěžit vždy od 18 hodin. Občerstvení zajistí mimo jiné Na břehu Rhôny a Coffee Park. 

Aktuální cena vstupenky je 400 Kč. Vstupenky je možné koupit v pokladně divadla a online na www.moravskedivadelnileto.cz. Po zahájení festivalu bude cena činit 400 Kč v online prodeji, na místě pak budou vstupenky k dispozici za 450 Kč. Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA a hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek.  

Pavlína Dočkalová, Tisková mluvčí/ PR