Diváci měli vidět premiéru v lednu, ale Moravské divadlo Olomouc ji muselo odložit 

Jan 26, 2021 / Napsali o nás
Moravské divadlo v Olomouci odkládá další plánovanou premiéru, jde o komorní činoherní komedii Dokonalá svatba. Původně měli diváci tento titul poprvé vidět 22. ledna. Divadlo ale musí nejméně právě do tohoto dne zůstat uzavřené kvůli vládnímu nařízení, které má zamezit šíření koronaviru.

Titul herci zkoušejí i přes uzavření divadel od listopadu. „Chceme přípravy dotáhnout až do generálkového týdne, aby byla Dokonalá svatba dokonale nazkoušená a abychom v okamžiku, kdy budeme moci opět hrát pro veřejnost, ihned zařadili novinku do repertoáru," uvedl ředitel divadla David Gerneš. Vedení divadla zvažovalo i možnost on-line představení, vzhledem k typu inscenace, která počítá s reakcí publika, to však podle uměleckého šéfa činohry a spolurežiséra inscenace Romana Vencla postrádá smysl.

Kromě titulu Dokonalá svatba má kompletní proces přípravy za sebou i operní inscenace Fidelio a baletní projekt Sólo pro tři, všechny tři tituly již čekají jen na to, aby se mohly představit publiku. „V okamžiku, kdy budeme moci hrát alespoň pro třicet procent kapacity sálu, tedy pro zhruba 130 diváků, plánujeme uvádět nejprve představení pro abonentské skupiny a vedle toho na tzv. volnou kasu komorní tituly jako Když se zhasne, Tlustý prase nebo právě novinku Dokonalá svatba," dodal ředitel.

Letošní divadelní sezonu Moravského divadla měl původně otevřít velký projekt Rok na vsi, který měl dodatečně oslavit i loňské výročí sta let české divadelní scény v Olomouci. Moravské divadlo se ho kvůli pandemii nakonec rozhodlo odsunout o jeden rok. Titul Dokonalá svatba původně divadlo v dramaturgickém plánu nemělo. Před 11 lety tuto komedii uvedlo pod názvem Úžasná svatba, nové nastudování vzniká v režii Michaely Doleželové a Romana Vencla.

(ČTK)

Olomoucká drbna.cz, 13.1.2021