Hlediště a jeviště? Nejlepší afrodiziakum

Feb 3, 2014 / Napsali o nás
Do „svých“ Pardubic se znovu vrátil známý režisér MICHAEL TARANT. Bývalá dlouholetá opora Východočeského divadla sena jeho hlavní scénu vrátila tentokrát v roli diváka.

Ve čtvrtek večer držel Michael Tarant palce Moravskému divadlu Olomouc, které v Pardubicích bojovalo o titul Komedie roku 2013 na Grand Festivalu smíchu s inscenací Sluha dvou pánů. A proč? V Olomouci je totiž nyní uměleckým šéfem tamní činohry.

„Pro mě je to velmi hezký a zároveň zvláštní pocit se do Pardubic znovu vrátit. Přece jen je to můj druhý domov,“ svěřil se známý režisér, který si pochvaloval výkon „svého“ olomouckého souboru.

„Pro představitele hlavní role Truffaldina Romana Vencla bylo velkou motivací se v Pardubicích předvést, když je místním rodákem. Okolnosti mu přitom nebyly zrovna nakloněny. Měl těžký výron kotníku, před několika dny se mu narodil syn a do toho ještě zkouší náročnou roli Francka v Maryše. Trochu jsme se báli, jestli bude schopen fyzicky odehrát Sluhu dvou pánů, v němž prakticky nesleze z jeviště. Ale zvládl to skvěle. Je vidět, že jeviště i hlediště je pro herce v tom nejlepším slova smyslu afrodiziakum. Roman zapomněl na bolest a předvedl výtečný výkon. Moc mu k němu gratuluji,“ dodal Michael Tarant.

(td)

Chrudimský deník, 1.2.2014