Komedii napsali za jeden týden

Mar 5, 2012 / Napsali o nás
Na vánoční večírek, který se promění v bitevní pole, zve komorní novinka Moravského divadla Olomouc. Komedie Když se zhasne, která bude dnes v 19.30 k vidění ve Studiu Českého rozhlasu Olomouc, slibuje zábavu od začátku do konce. Autoři komedie jsou člen činohry Moravského divadla Olomouc Roman Vencl a Michaela Doleželová, která zase působí v Městském divadle ve Zlíně.

„Potkali jsme se v jednom ochotnickém spolku v Pardubicích, Míša mě pak přemluvila, abych šel studovat herectví na JAMU, a tam také vznikla myšlenka založit vlastní zájezdové divadlo Do Houslí, pro které bychom společně psali autorské hry,“ vzpomíná Roman Vencl na první setkání s Michaelou Doleželovou. Komedii Když se zhasne spolu napsali za jeden týden. „Máme už ustálený styl psaní. Nejzábavnější je pro nás psaní dialogů, největší problém pak představuje vymýšlení zápletky a názvu hry,“ popsal Roman Vencl. Děj komedie se věnuje ne zrovna ideální manželské dvojici, která pořádá tradiční vánoční večírek. Určitě se ale nedá počítat s tím, že na něm bude nuda. Do příběhu se totiž postupně přimotává rozvod a předmanželská smlouva.

„Naším cílem bylo udělat komedii bez výrazných hluchých míst, při které se diváci budou smát od začátku do konce. S nadsázkou říkáme, že v ní není ani minuta, ve které by si publikum mohlo oddechnout. Báli jsme se, abychom nesklouzli k ploché komerční zábavě, čehož jsme se snad vyvarovali. Snažíme se, aby náš humor byl co nejoriginálnější, propracovaný a pokud možno také inteligentní. Velmi obdivujeme humor a literární styl Woodyho Allena, který je nám v mnohém inspirací,“ sdělil Roman Vencl. S manželskou dvojicí, kterou ztvárnili členové činohry MDO Jiří Suchý z Tábora a Klára Klepáčková, se mohou diváci seznámit dnes v 19.30 ve Studiu Českého rozhlasu.

(bas)

Olomoucký deník, 5.3.2012