Rok na vsi bude v Moravském divadle o rok později  

Jan 4, 2021 / Napsali o nás
Současná protiepidemická opatření už zasahují i do příští divadelní sezony. Moravské divadlo Olomouc chtělo rok 2021 odstartovat velkolepým projektem Rok na vsi, v němž by se setkali zástupci všech tří uměleckých souborů. Vzhledem ke stávající situaci se však vedení divadla rozhodlo přesunout premiéru inscenace na rok 2022. První premiérou roku 2021 tak bude 22. ledna komorní činoherní komedie Dokonalá svatba.

„S nelehkým srdcem jsme se rozhodli projekt Rok na vsi přesunout na rok 2022, protože si nyní opravdu netroufneme zahájit zkoušení takřka stočlenného týmu. Omlouváme se tímto všem divákům, kteří se na premiéru těšili – věřte nám, že my také, neboť uvedení tohoto velkého výpravného dramatu mělo být skutečnou oslavou sta let českého divadla v Olomouci. Prosíme o pochopení a trpělivost,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Úspěšnou komedii britského dramatika Robina Hawdona uvedlo Moravské divadlo už v roce 2009 pod názvem Úžasná svatba. Nové nastudování vzniká v režii Michaely Doleželové a Romana Vencla. „Naše verze bude jiná. Vycházíme z odlišného překladu, v němž se objevují nové postavy, a máme také nové herecké obsazení, které téhle komedii dodá patřičnou jiskru a energii,“ upozornila Doleželová.

(dtx)

Olomoucké listy 12/2020