V Olomouci se chystá Empírový den

Apr 13, 2015 / Napsali o nás
Prožít jeden den jako hrdina či hrdinka románu Jane Austenové budou moci lidé v Olomouci. Do doby, kdy vznikala díla Pýcha a předsudek či Rozum a cit, je přenese Empírový den, který na 23. května připravují spolu s Moravským divadlem dvě sdružení - Jane Austen Brno a Císařská slavkovská garda.

Celodenní program bude spojen s uvedením adaptace románu Jane Austenové Emma v Moravském divadle. Inscenaci připravuje režisér Šimon Dominik podle adaptace Markéty Machačíkové.

„Když se dramatizace Emmy objevila na dramaturgickém plánu, bavila jsem se o tom s Neilem Bakerem, který v Moravském divadle zpívá ve sboru opery a operety a jako rodilý Brit byl z toho titulu přirozeně nadšený. Říkal mi, že zná v Brně skupinu lidí, která se Austenové věnuje. Pořádají nejrůznější tematické, kostýmované akce. V Brně jsem se seznámila s Kateřinou Báňovou, která studovala divadelní produkci na JAMU a vede sdružení Jane Austen Brno. Domluvily jsme se, že by bylo výborné uspořádat něco podobného jako doprovodný program k premiéře naší inscenace,“ uvedla Machačíková.

„Letos uběhne právě dvě stě let od vydání románu Emma od nejznámější anglické autorky Jane Austenové, a proto jsme se rozhodli uspořádat v Olomouci jedinečný zážitkový den pro všechny, kteří chtějí nejen vidět adaptaci oblíbené knihy v jevištní formě, ale též na chvíli vstoupit do jejího světa a z diváků se stát účastníky,“ dodala Báňová.

Program odstartuje už v dopoledních hodinách tanečním seminářem v prostoru Korunní pevnůstky. Odpoledne si budou moci zájemci užít nefalšovaný piknik v botanické zahradě a po podvečerním představení Emmy v Moravském divadle akce vyvrcholí závěrečným plesem v Domě armády. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla.

Lístky lze zakoupit buď pouze na představení Emma (v ceně vstupenky je i vstup na odpolední piknik), nebo na kompletní celodenní program. Vedle standardní celodenní vstupenky je k dispozici také VIP vstupné s bonusy v podobě projížďky kočárem nebo setkání s účinkujícími v inscenaci Emma. Více informací na www.empirovyden.cz.

Vlasta Hradilová

Právo, 9.4.2015