Divadlo uvádí Louskáčka. V premiéře

5. 11. 2021 / Napsali o nás
S přicházející vánoční atmosférou se chystá Moravské divadlo v Olomouci uvést v premiéře baletní příběh Petra Iljiče Čajkovského Louskáček. Titul se na jeviště divadla vrací po 11 letech, tentokrát však v novém kabátě. Inscenace Louskáček – Kouzelný příběh baletní soubor nastudoval v choreografii uměleckého šéfa baletu Michala Štípy a Guida Sarna, o scénu a kostýmy se postaral David Janošek. Pro Štípu jde o poslední titul v roli šéfa baletu, na konci letošního roku z divadla odchází.

Premiéra Louskáčka je naplánována na dnešek. „Je to inscenace, která je pro celé divadlo velkou výzvou, je do ní investováno mnoho energie a práce. Doufám, že se práce v této těžké covidové době zúročí, každým dnem bojujeme o to, aby se mohla hrát a aby vše dobře dopadlo,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Doplnil, že představení je mimořádné technickou náročností a velikostí výpravy. Podle Štípy jde o klasický příběh v novém kabátě. Známý příběh Kláry a Louskáčka podle povídky Ernsta Theodora Amadea Hoffmanna doplnili tvůrci inscenace i o motivy z Vánoční koledy Charlese Dickense. Tvůrci zasadili děj do anglického městečka, kde se právě chystají vánoční trhy. 

(ČTK)

Mladá fronta DNES, 5.11.2021