Pro média

Kontakt

Pavlína Dočkalová
tisková mluvčí/ PR
+420 585 500 177
+420 734 691 934

Tiskové zprávy /
ke stažení

Autentickou výpověď o světě divadelníků a téma lásky, žárlivosti a tragického osudu přinesou dvě nejznámější díla veristického období Komedianti z pera Ruggera Leoncavalla a Sedlák kavalír od Pietra Mascagniho. Soubor opery a operety je představí v premiéře 15. a 16. prosince v 19 hodin. Režie se ujala šéfka souboru Veronika Kos Loulová. Autorem hudebního nastudování a dirigentem je Petr Šumník.
Celá tisková zpráva
Činohra Moravského divadla Olomouc uvede v premiéře kultovní inscenaci Natěrač od Donalda Churchilla. Příběh o klasickém milostném trojúhelníku a pomstě zhrzené manželky, který nabídne divákům množství komických situací, bude režírovat Jana Paulová. V rolích manželky, milenky a natěrače Waltera se představí Jana Posníková, Lenka Kočišová a Roman Vencl. Premiéra se uskuteční v pátek 24. listopadu.
Celá tisková zpráva

Ke stažení

naterac-foto-dan-schulz.zip zip 82 MB
Louskáček pro Elišku. Nabucco pro Věru. Splašené nůžky pro Katku a Marka. I tak mohou vypadat vánoční dárky pro rodiče, kteří pečují o dítě s mentálním, zdravotním nebo kombinovaným postižením či o dítě s poruchou autistického spektra, nebo pro maminky trpící psychickými potížemi po porodu. Moravské divadlo Olomouc ve spolupráci s městem Olomouc a Olomouckým krajem spouští druhý ročník benefičního projektu Zahrajte si na Ježíška, který potrvá do 18. 12. 2023. Letos se akce soustředí především na klienty služeb rané péče a odlehčovacích služeb v Olomouci a Olomouckém kraji. Lidé mohou zakoupit dárkový šek v libovolné hodnotě v pokladně divadla nebo online, který pak obdarovaní klienti sociálních služeb promění za vstupenku na vysněné představení.
Celá tisková zpráva
Jakým strachům čelí matka, která se bojí o své dítě? Co se honí v hlavě záchranným složkám, které pátrají po ztraceném chlapci? Na nejznámější hudební dílo polského skladatele Henryka Góreckého Symfonie žalostných písní vytvořil režisérský tandem Petra Erbese a Borise Jedináka inscenaci Ad Matrem s podtitulem Opera o hledání ztraceného chlapce. Zazní v ní také stejnojmenná skladba a výběr z cyklu písní Široká voda od stejného autora. Autorem hudebního nastudování a dirigentem je Tomáš Hanák. Inscenace bude uvedena v českém a polském originále s anglickými titulky. Česká premiéra se uskuteční v pátek 3. listopadu v 19:00 hodin. II. premiéra o den později ve stejný čas.
Celá tisková zpráva

Ke stažení

ad-matrem-foto-tereza-hruba-1.zip zip 93 MB
První premiérou nové sezony a zároveň českou divadelní premiérou bude hra Jmenuji se Ašer Lev, kterou podle románu Chaima Potoka zdramatizoval Aaron Posner. Příběh mladého talentovaného Žida, který jde vstříc svému umu a prosazení vlastní identity, přestože tím ztratí propojení se svými „kořeny“, je intimní výpovědí o střetu hodnot v umění a v tradičním náboženství. S činohrou Moravského divadla ji nastudoval režisér Adam Steinbauer. V titulní roli se představí Marek Pešl. Premiéra se uskuteční v pátek 6. října v 19 hodin.
Celá tisková zpráva