Pro média

Kontakt

Pavlína Dočkalová
tisková mluvčí/ PR
+420 585 500 177
+420 734 691 934

Tiskové zprávy /
ke stažení

Inscenace Freedom in Motion, která vzniká v koprodukci s Muzeem umění Olomouc v nově otevřeném prostoru CENTRAL, je poslední premiérou souboru baletu v této sezoně. Skládá se ze dvou autorských choreografií WHITEflag day a Inventing Freedom, které si pro olomoucké publikum připravili choreografka Roberta Ferrara a choreograf Štěpán Pechar. Oba využívají uspořádání hlediště, které tvoří arénu a divákům přináší bezprostřední zážitek. Světová premiéra se uskuteční ve čtvrtek 9. května a II. premiéra 11. května, obě jsou součástí programu festivalu Divadelní Flora.
Celá tisková zpráva

Ke stažení

freedom-in-motion-serghei-gherciu.zip zip 40 MB
Možná nejznámější olomoucká rodačka, šarmantní a odvážná žena, která se nebála být nejlepší a pokořit ostřílené muže. Automobilová závodnice a ve své době nejrychlejší žena světa Eliška Junková ožije i se svou Bugatti T35 na jevišti Moravského divadla v muzikálu ELA!, který napsal Tomáš Syrovátka a k němuž Filip Tailor složil hudbu. Režie inscenace, jež vznikala na míru olomoucké činohře, se ujme šéf souboru Roman Vencl. V roli Ely diváci uvidí Natálii Tichánkovou a Vlastu Hartlovou. Světová premiéra se uskuteční v pátek 3. května.
Celá tisková zpráva

Ke stažení

ela-dan-schulz.zip zip 55 MB
Divadlo hrou s Koločavou, inovativní integrační projekt, který se poprvé uskutečnil v létě 2023, chystá své pokračování. Jak děti přirozeně naučit toleranci a empatii prostřednictvím hry a divadla se stane předmětem divadelního tábora, který se uskuteční v termínu 25. 7.– 4. 8. 2024 v ukrajinské Koločavě. Do projektu, který pořádá organizace PŘES HRANICE EU, se zapojí lektoři z Moravského divadla Olomouc, Divadla Drak, Divadla Polárka a Městských divadel pražských a překladatelky z Univerzity Palackého v Olomouci. Pro realizaci projektu organizace zřídila sbírku s transparentním účtem.
Celá tisková zpráva
Moravské divadlo Olomouc navázalo spolupráci s olomouckým rodinným centrem Olivy s cílem umožnit rodičům návštěvu divadla, zatímco o jejich děti se po dobu představení postarají zkušení lektoři, kteří pro ně vymyslí zábavně edukační program v prostorách Mozartova sálu. Služba se bude pojit k vybraným víkendovým odpoledním představením. Rodiny budou moci službu poprvé využít v neděli 5. května na představení Hello, Dolly! ve 14:30 hodin.
Celá tisková zpráva
Okouzlující zpěvačka Sugar a dva muzikanti, kteří se musí vydávat za členky dámské kapely, aby unikli spárům mafie. Světoznámý muzikál, který vznikl podle scénáře k filmu Někdo to rád horké, připravuje se souborem opery a operety režisér Marek David a dirigent Tomáš Hanák. Historicky třetí olomoucké uvedení bude mít premiéru 12. dubna v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později.
Celá tisková zpráva

Ke stažení

sugar-tereza-valnerova.zip zip 30 MB