Komedie „Když se zhasne“ rozsvítila Divišovo divadlo

29. 4. 2015 / Napsali o nás
Veleúspěšná komedie Moravského divadla Olomouc dobyla Žamberk! Historicky první představení činoherního souboru Moravského divadla ve vyprodaném Divišově divadle bylo odměněno nadšeným aplausem a výbuchy smíchu!

Na hereckých výkonech, vtipných dialozích a nečekané pointě je vystavěna úspěšná komedie Moravského divadla Olomouc Když se zhasne. Jejím autorem je člen činohry divadla Roman Vencl společně s Michaelou Doleželovou z Městského divadla Zlín.

Tento koncert dokonale promyšlených gest, geniálních grimas a břitkých dialogů vypráví příběh dvou manželských párů, jejichž vánoční večírek se promění v rozvodové bitevní pole.

Je to až neuvěřitelné, ale skutečně celá (více než devadesátiminutová) komedie, byla prosycena humorem od začátku až do konce. Žádná hluchá místa nebo „oddechové pasáže“ zde opravdu nehledejte, v tomto představení se celý sál směje od první do poslední minuty!

Ocenit je potřeba i to, že ačkoli vtipy srší po celou dobu představení, inscenace nesklouzla k nijak ploché nebo komerční zábavě. Vtipné dialogy počítají s erudovaným divákem, objevují se narážky na americké herce, ale i současnou společnost, která více než svému vlastnímu rozumu a intuici věří kartám a pochybným vykladačům. Vtipné jsou i břitké urážky manželů, které by jim mohly závidět všechny nespokojené páry. Nejlepším důkazem velkolepého úspěchu Moravského divadla v Žamberku byly neustálé výbuchy smíchu, nadšené potlesky po téměř každém výstupu a obrovský závěrečný aplaus, kdy si obecenstvo znovu a znovu vytleskávalo herce před oponu, aby jim vyjádřilo své díky.

Filip Jedlička

Orlický deník, 24.4.2015