Letošní Aplaus okoření premiérově i Moravské divadlo

11. 9. 2019 / Napsali o nás
Vysoká laťka. Divadelní přehlídka Aplaus letos napíše již své dvanácté pokračování a stále si drží nadstandardní kredit. V průběhu října se mohou milovníci divadla těšit na umělce zvučných jmen z Moravy a Slovenska. Svou festivalovou premiéru si na prostějovských prknech odbyde i Moravské divadlo Olomouc.

Žánrovou skladbu festivalu měla na starost ředitelka divadla Jana Maršálková. "Těším se, letos zazní z jeviště půvabně měkká slovenština v podání dvou mimořádných hereček. Bolka Polívku uvidíme v trochu jiné roli než jsme zvyklí. Moravské divadlo Olomouc přiveze komedii, která je neustále beznadějně vyprodaná," představila stručně přehlídku Jana Maršálková.

Od prvopočátku stojí za Aplausem agentura TK PLUS. "Můj vztah k divadlu je jednoznačný: zbožňuji ho," nechal se slyšet Miroslav Černošek, majitel TK PLUS. "Myslím, že letošní ročník je dramaturgicky připraven tak, aby uspokojil náročné prostějovské publikum. Těší mne, že v Prostějově zazáří i letošní jubilant Bolek Polívka. Bude nám ctí hostit tohoto krále klaunů v roli lakomého kmeta," komentoval Černošek.

Prostějovští diváci se mají opravdu na co těšit. "Celosezonní nabídka městského divadla je velice kvalitní, ale Aplaus je takovou třešničkou na dortu. Osobně s manželkou navštěvujeme většinu představení a máme ke kultuře vřelý vztah," poznamenal k Aplausu primátor František Jura.

Aplaus 2019 zahájí v pondělí 7. října představením Staré dámy bratislavského divadla ŠTÚDIO L+S. Hlavní role si rozdělily Kamila Magálová a Zdena Studenková. Druhým titulem bude v pátek 18. října inscenace Když se zhasne v podání Moravského divadla Olomouc. Posledním festivalovým dnem bude ve čtvrtek 31. října komedie Lakomec Městského divadla Brno v hlavní roli s Bolkem Polívkou.

Zdeněk Vysloužil

Prostějovský deník, 6.9.2019