Rok na vsi znovu odložen

25. 1. 2022 / Napsali o nás
Epidemická situace nadále komplikuje i očekávanou výpravnou adaptaci Rok na vsi, kterou připravuje Moravské divadlo Olomouc. Představení mělo zahájit už loňský rok 2021, ale proti byla vládní nařízení spojená s koronavirem. Premiéra tak byla odložena na start roku 2022, ale ani tento termín se bohužel neuskutečnil. Pátek 21. ledna tak musel být znovu odložen kvůli covidu. Náhradní termín premiéry bude zveřejněn v nejbližších dnech. Vstupenky zůstávají v platnosti.

S informací o odložení přišlo Moravské divadlo po pondělním testování, které potvrdilo nákazu u některých umělců. „Je nám opravdu nesmírně líto, že jsme znovu nuceni odsunout termín premiéry. Rok na vsi jsme do repertoáru zařadili k oslavám sto let stálé české divadelní scény v Olomouci. Když pak pandemie koronaviru zastavila všechny přípravy a my byli nuceni premiéru odložit o rok, znamenalo to velkou komplikaci, ale mohlo nás aspoň těšit, že nám celý tvůrčí tým v čele s režisérkou Jankou Ryšánek Schmiedtovou zachoval věrnost, a těšili jsme se na premiéru v lednu 2022. Velmi nám na tomto projektu záleží. Všichni zúčastnění do jeho příprav vložili maximum energie, navíc jsme se dokázali vypořádat s řadou překážek. Bohužel pondělní hromadné antigenní testování odhalilo několik pozitivních výsledků, což znamená zrušení generálkového týdne a odsunutí premiérového představení,“ popsal ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Náhradní termín chce vedení divadla zveřejnit hned, jak to bude možné. Podle ředitele je důležité skloubit časové možnosti všech umělců a hostů, kteří v adaptaci vystupují tak, aby se stihly i všechny hlavní a generální zkoušky. Zakoupené vstupenky zůstávají nadále v platnosti. Případně je lze vrátit na pokladně divadla.

Jan Fréhar

Večerník pv.cz, 23.1.2022