Inscenace Moravského divadla Olomouc Sluha dvou pánů získala na Grand festivalu smíchu cenu diváků

4. 2. 2014 / Tiskové zprávy
Velký úspěch zaznamenal soubor činohry Moravského divadla Olomouc na XIV. ročníku Grand festivalu smíchu v Pardubicích. Inscenace Sluha dvou pánů byla favoritem na zisk ocenění Komedie roku 2013, nakonec si odnáší diváckou cenu.

Mezi nejkvalitnější komediální inscenace, které se utkaly o titul Komedie roku 2013, vybrali pořadatelé festivalu v čele s dramaturgyní Janou Uherovou vedle olomoucké inscenace Sluha dvou pánů drsnou komedii ze současnosti Dabing Street pražského Dejvického divadla, satirické podobenství o kapitalismu Všemocný pan Krott Městského divadla Brno, černou grotesku Lháři plzeňského Divadla J. K. Tyla, klasickou britskou komedii o vdavkách Soudce v nesnázích Klicperova divadla Hradec Králové, adaptaci populárního filmu Jak utopit dr. Mráčka Západočeského divadla v Chebu a bláznivou komedii o adopci A je to v pytli! domácího Východočeského divadla Pardubice. 

Celkem čtyři ceny včetně té hlavní – Komedie roku 2013 - nakonec získalo Dejvické divadlo za inscenaci Dabing Street v režii Petra Zelenky. Inscenace Sluha dvou pánů Moravského divadla Olomouc si z festivalu odnáší cenu za mimořádný divácký zážitek pojmenovanou Komedie diváků. „Těší nás to a jsme moc rádi právě proto, že se jedná o ocenění od publika, od festivalových návštěvníků. Je to pro nás odměna za energii, kterou jsme do přípravy inscenace vložili,“ řekl představitel hlavní role Truffaldina Roman Vencl. Ceny se udílely v pondělí 3. února na závěrečném galavečeru v pořádajícím Východočeském divadle v Pardubicích.

Soubor činohry Moravského divadla Olomouc se na festivalu představil ve čtvrtek 30. ledna. Inscenace Goldoniho slavné komedie v režii Nikolaje Pavlova Peneva měla skvělý ohlas. „Troufám si říct, že jde o nejlepší provedení této komedie, jaké jsme tu kdy měli,“ zhodnotila dramaturgyně Uherová. Herci byli odměněni dlouhotrvajícím potleskem vestoje. „Dočkali jsme se velmi vřelého přijetí. Náš soubor si to zasloužil, všichni byli skvělí a vydali ze sebe maximum,“ uvedl šéf olomoucké činohry Michael Tarant. „Jana Uherová se nám po představení svěřila, že za posledních několik let se nestalo, aby diváci při nějakém festivalovém představení stáli. Musím říct, že speciálně pro mě to byla až dojemná chvíle,“ uvedl pardubický rodák Roman Vencl, pro něhož šlo o vůbec první vystoupení ve Východočeském divadle.