Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí

19. 8. 2014 / Tiskové zprávy
K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně budou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.

„Jsem rád, že se Moravské divadlo Olomouc může do programu Dnů evropského dědictví zapojit hned dvěma představeními. Původně jsme plánovali uvést pod širým nebem operu Falstaff, ale z důvodu komplikací, které souvisejí s uměleckou a technickou náročností tohoto díla, jsme nakonec vybrali pro uvedení na Horním náměstí jiný titul. Noc na Karlštejně je populární muzikál, který se v našem divadle těší velké oblibě už dvě sezony. Milovníci operního žánru nicméně o Falstaffa nepřijdou, uvedeme jej také, a to za zvýhodněné vstupné v prostorách divadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela a upozornil, že titulní roli ztvární Jiří Přibyl, který právě za Falstaffa obdržel letos v březnu prestižní Cenu Thálie. 

V muzikálu Noc na Karlštejně se v  rolích Karla IV. a Elišky Pomořanské představí čerství novomanželé Petr Martínek a Barbora Polášková. „Je mi ctí, že mohu již poněkolikáté vystoupit na open-air představení na Horním námětí v rámci Dnů evropského dědictví. Po Carmen a Feneně v Nabuccovi to bude tentokrát role muzikálová. Jsem ráda, že po mém boku jako můj muž vystoupí v té době již skutečně můj manžel Petr Martínek. Těším se na nejen olomoucké publikum a věřím, že nám počasí i tentokrát bude přát a že představení bude pro všechny opět nezapomenutelným zážitkem,“ sdělila Polášková. Pro potřeby open-air představení vyroste na náměstí hlediště s kapacitou 1000 míst. Vstupenky na muzikál Noc na Karlštejně půjdou do prodeje ve třech vlnách: v pátek 22. srpna, v pátek 29. srpna a v den konání akce. 

Do třetice se olomoucké divadlo podílí na programu Dnů evropského dědictví oblíbeným Dnem otevřených dveří. Letos se zájemci mohou do divadelního zákulisí podívat v neděli 7. září od 9 do 15 hodin. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu, z organizačních a bezpečnostních důvodů může jedna skupina čítat maximálně čtyřicet osob. Zájemci mají možnost v neděli 7. září od deváté hodiny ranní vybrat si v pokladně divadla lístky na konkrétní čas prohlídky. Jedna osoba si přitom může vyzvednout maximálně pět lístků.