Eva Krupařová

Eva Krupařová je rodačka z Čeladné v Beskydech, nyní žije pod Hostýnem. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř obor hudebně- dramatický a do svého prvního angažmá nastoupila do Moravského divadla v Olomouci v roce 1995. Následovalo angažmá v Šumperku a práce pro rádio Haná. Na několik let přerušila práci v umělecké branži a v loňské sezoně se vrátila do MDO v pozici divadelní lektorky.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?
Když cítím, že jsme si s dospělými diváky, přes rozdílné zkušenosti a třeba jiný pohled na věc, tak nějak tiše porozuměli. A když si můžu hrát s našimi malými diváky a povede se je nenásilně a nenápadně i něco naučit. Třeba mít rád divadlo. To mě těší moc.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Vstoupit do stejné řeky z jiného břehu. V MDO jsem byla před lety angažovaná jako herečka a nemusela jsem se zabývat provozně technickou stránkou divadla. A tak jsem se o ní ani nezajímala. Až teď vidím, co práce je před tím, než se otevře opona a taky po tom. Obdivuji čím dál víc ty neviditelné lidi, za jejich práci mimo světla ramp. Že se nakonec vždy povede skloubit a sladit vše v uměleckém provozu mi začíná připadat jako malý každodenní zázrak :-)

Co je pro vás největší relax?
Louka, les, jen já a pes. :)