Michaela Dvořáková

Absolvovala UP PdF v Olomouci. Studovala též JAMU v Brně obor operní zpěv. V letech 1991–1992 byla členka opery Státního Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci. V letech 1992–1996 byla členka opery Zemského Divadla v Brně. Od roku 1996 dosud je členkou souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc, působí jako chorovod operního sboru.

Dosud odezpívaných a odehraných sólových rolí má na kontě asi 40,např. Barbarina (Figarova svatba), Arsena (Cikánský baron), Despina (Cosi fan tutte), Anna (Nabucco), Pepi (Vídeňská krev), Rozárka (Perly panny Serafínky),  2. žínka (Rusalka), Karolka, Jano pasáček (Její pastorkyňa), Filippa (Boccaccio), Ciboletta (Noc v Benátkách), Papagena, 1 chlapec (Kouzelná flétna) a další.

Spolupracuje s Moravskou Filharmonií. Vystupuje na Olomouckých barokních slavnostech (Ytta Innocence (T. Hanzlík), Veritas exulans (Schreier), Sylvia (C. Monteverdi, Orfeus); dále na Air oper (Nabucco v režii O. Kříže, role Anna), vystupovala v Německu, Rakousku. Koncertuje a spolupracuje s mnoha pěveckými tělesy. Od roku 2014 též pedagogická práce s mnoha oceněními i z mezinárodních soutěží v oboru zpěv, klavír a zobcová flétna.
 

Co vás na vaší práci nejvíc baví?
Na své prácí miluji, že svoji vnitřní radost a krásu kterou prožívám při zpěvu, mohu rozdávat všem kolem.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Největší profesní výzva asi byla role Virgildy v Ytta Innocente na Olomouckých barokních slavnostech, kdy jsem musela zpívat s barokními gesty a ještě s metrovou parukou na hlavě, následně jsem byla na všech fotkách Olomouckých barokních slavností ještě další roky.

Co je pro vás největší relax?
Největší relax jsou chvíle volna doma s rodinou a domácími mazlíčky.