Anna Moriová

Mezzosopranistka Anna Moriová pochází z Českého Krumlova. V Moravském divadle Olomouc debutovala v prosinci roku 2022 jako Třetí žínka (A. Dvořák: Rusalka) a v květnu 2023 se tamtéž představila jako Annio (W. A. Mozart: La clemenza di Tito). Pod vedením Simony Procházkové absolvovala Konzervatoř Plzeň. Od roku 2019 je studentkou Akademie múzických umění v Praze ve třídě Natalije Melnik. Pravidelně se účastní pěveckých kurzů pod vedením významných osobností (A. Carangelo, V. Chmelo, G. Beňačková, K. Kněžíková, M. Cukrová, B. Lafont) a v roce 2021 se stala vítězkou Duškovy pěvecké soutěže v Praze a finalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V letech 2022 a 2023 absolvovala stáže na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni ve třídě Sebastiana Vittucciho, Stephena Delaneyho a Antona Scharingera. Mimo Olomouc je také hostující sólistkou Národního divadla, kde ji můžete vidět jako Feklušu (L. Janáček: Káťa Kabanová) a Kuchtíka (A. Dvořák: Rusalka), nebo v opeře Jihočeského divadla jako Magdalenu (J. Jirásek: Komenský).
 

Jaká je Vaše vysněná role?  
To se mění velmi často, protože je tolik krásných rolí pro mezzosoprán. Momentálně bych si přála asi nejvíc nastudovat roli Rosiny (G. Rossini: Lazebník Sevilský) nebo Angeliny (G. Rossini: Popelka). A časem je mým snem role Charlotte (J. Massenet: Werther) a samozřejmě i Carmen, pokud do těchto rolí hlasově dorostu.

Co byla Vaše největší profesní výzva?  
Jako první mě napadá studium v zahraničí. Byla to úžasná a naprosto zásadní zkušenost a příležitost a zároveň velká výzva, které si velmi vážím a neměnila bych.

Co je pro Vás největší relax?  
Vzhledem k tomu, že jsem milovnicí dobré kávy a vína a nejraději mám kolem sebe své blízké, tak to bude asi kavárenské povalování. :)

Aktuální obsazení

Ad Matrem
Nabucco
Rusalka
Sugar
Titus