Barbora Vašků

Barbora Vašků pochází z Bratislavy, kde i získala své profesní základy hry na housle ve třídě Márii Skladanej a svého otce Mgr.art. Jozefa Bobka. Dále své znalosti rozšiřovala na Hochschule für Musik Trossingen a na Real Conservatorio Superior de Música de Madrid. V roce 1998 získala 1. cenu v soutěži Konzervatoří SR v kategorii smyčcový kvartet. Ve stejném roce získala také speciální cenu v soutěži komorní hry v Italské Perugii. Studium ukončila na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Od roku 2000 působila ve Slovenské filharmonii a dále ve Státním komorním orchestru Žilina. Členkou orchestru Moravského divadla Olomouc se stala v roce 2009.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?  
Na mé práci mě těší spolupráce s mými skvělými kolegy. Kromě toho mě baví se profesně rozvíjet v komorní nebo sólové hře.

Co byla vaše největší profesní výzva?  
Kdysi jsem si myslela, že mojí největší profesní výzvou bylo období návratu po 5leté mateřské dovolené. Teď zjišťuji, že pěkné hraní je mi výzvou neustále a je jedno, jestli se jedná o hru v orchestru, komornou či sólovou hru.

Co je pro vás největší relax? 
Mým největším relaxem je plavání, příroda, knihy, spánek a ze všeho nejvíc ticho.