Drahomíra Ticháčková

Mgr. Drahomíra Ticháčková pochází z Přerova. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, metodiku houslí na JAMU v Brně a pedagogiku a hudební výchovu pro střední školy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Rok studovala hudební vědu na FF UP. Deset let pracovala jako učitel houslí na ZUŠ v Přerově. Současně byla členkou Sboru pro občanské záležitosti města Přerova. Zde také působila po absolutoriu konzervatoře v country kapele Pytláci a Špunt a zpívala ve smíšeném pěveckém sboru Vokál. V Brně byla členkou smíšeného pěveckého sboru Ars Brunensis a kapely Black Uganda Choir. Účastnila se houslových kurzů Kató Havas z Oxfordu a letních kurzů Bohumila Kotmela a Václava Hudečka v Luhačovicích. Hrála v Českém národním symfonickém orchestru v Praze.

Do orchestru Moravského divadla nastoupila na plný úvazek 1. ledna 1998 při denním studiu na vysoké škole. Po promoci na VŠ současně učila na ZUŠ v Litovli. V roce 2019 byla členkou Janáčkovy filharmonie v Ostravě, s níž se účastnila koncertu v Praze a Jižní Koreji. Od roku 2020 vypomáhá jako člen orchestru v Moravské filharmonii Olomouc a Filharmonii Brno.

 

Co vás na vaší práci nejvíc baví?  
Na mé práci mě baví, když dělám s výbornými lidmi dobrou muziku.

Co byla vaše největší profesní výzva?  
Výzvou byl činoherní projekt Rok na Vsi a nejnovější opera Zabíjačka, se kterou jsem se účastnila přímého přenosu ČT z Národního muzea a dalších představení v Praze. Vážím si, že se mohu účastnit koncertů s filharmoniemi.

Co je pro vás největší relax?  
Nejraději relaxuji s dobrou knížkou, také při sportu, jízdou na kole, plavání, lyžování. Mám ráda saunování, vycházky do přírody a na houby… Odreaguji se i hraním a zpíváním písniček u klavíru.