Jitka Maninová

Ing. Jitka Maninová pochází z Olomouce, vystudovala VŠE v Praze a od roku 1998 pracuje pro Moravské divadlo Olomouc, p. o. jako ekonomický náměstek.
 

V čem spočívá vaše práce ekonomického náměstka?
Spravuji úsek ekonomický včetně personalistiky a mzdové účtárny a úsek obchodní. Moje práce spočívá v tvorbě rozpočtu MDO a jeho kontrole, ve sledování všech finančních toků, sledování finanční a účetní legislativy a její zavádění do praxe, ve vyúčtovávání dotací a řešení daňové problematiky. Řeším zkrátka vše, co souvisí s financemi.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Jsem zvyklá se dívat spíše dopředu, takže jsem otevřená všem výzvám, které přijdou a které mě motivují. Výzvou samou o sobě je nastavit a udržet zdravou ekonomiku divadla tak, aby vytvořila co nejlepší podmínky pro jeho fungování a rozvoj. A v neposlední řadě držet krok s tempem pana ředitele :).

Co je pro vás největší relax?
Mám štěstí, že mám skvělou rodinu a skvělé přátele, takže čas strávený s nimi je pro mě tím největším relaxem. Ať už je to společné cestování, toulání Prahou nebo třeba počítání hvězd v Modrých horách. Zkrátka nechat čas jen tak plynout…