Kateřina Popová

Kateřina Popová absolvovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor klasický zpěv pod vedením pedagožky doc. Evy Dřízgové-Jirušové v roce 2018. Pod jejím vedením dále pokračovala ve studiu klasického zpěvu na Fakultě umění Ostravské univerzity. Od roku 2017 je externistkou operního sboru Národního divadla moravskoslezského, kde měla možnost ztvárnit několik vedlejších rolí. Podílela se také na mnoha koncertech a na světové premiéře díla Aloise Háby – Přijď království své, v rámci NODO. V roce 2020 spolupracovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava na koncertu „Elán mladých“. V témže roce také ztvárnila hlavní roli Ernestiny v opeře Antonia Salieriho – La scuola dei gelosi (Škola žárlivých). V roce 2021 se stala absolutním vítězem soutěže Hlas Česka. Od tohoto roku také působila jako externistka souboru opery a operety v Moravském divadle Olomouc. Zde je od roku 2023 stálou členkou.
 

Co vás na vaší práci nejvíc baví?  
Rozmanitost. Nesnáším stereotyp a ten určitě ve své práci nezažívám. Pokaždé můžu být někdo jiný, ať už ve sborových rolích nebo v sólových. Vyzkouším si plno nálad, charakterů, kostýmů apod. Baví mě sledovat reakce diváků, sdílet jejich nadšení a emoce, které v nich hudba a inscenace vyvolává.

Co byla vaše největší profesní výzva?  
Každá nová příležitost, každá nová role je svým způsobem výzvou. Je to pro mě neustálé posouvání svých hranic, svých možností.

Co je pro vás největší relax? 
Dobrá káva a vzdělávání se v její přípravě, čtení knih, pěstování naší flóry a chování fauny, večer s přáteli s dobrou hudbou a stolními hrami.