Lucie Kaucká

Pianistka Lucie Kaucká se narodila v Kraslicích v Karlovarském kraji. Studovala klavír na konzervatořích v Teplicích a v Pardubicích (absolvovala u Martina Hršela) a na brněnské JAMU u profesora Jiřího Skovajsy.
V roce 2003 dokončila magisterské studium muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouc Na katedře muzikologie poté zůstala několik let jako asistenka a vyučovala hru na klavír a hudební teorii. Od roku 2005 působí v Moravské filharmonii Olomouc. Pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí, je vyhledávaným komorním partnerem a spolupracuje s řadou renomovaných sólistů a komorních souborů. Korepetovala na mnoha významných kurzech a mezinárodních soutěžích (např. ARD Mnichov, Concertino Praga, mezinárodní pěvecká soutěž L. Janáčka v Brně, pěvecká mezinárodní soutěž A. Dvořáka Karlovy Vary a další). Od roku 2005 koncertuje s houslistkou Ladou Fedorovou, s níž natočila i její debutové CD. Jako sólistka se věnuje zejména české hudbě a hudbě soudobé. S Moravskou filharmonií premiérovala a natočila řadu novinek. V roce 2011 vyšlo její debutové sólové CD s názvem Pensée fugitive, jež se setkalo s nadšenou odezvou u kritiků. Obsahuje klavírní cykly českých autorů – B. Smetany, J. Suka, V. Nováka, J. Klusáka – z nichž některé jsou u nás na CD natočeny vůbec poprvé. Od roku 2012 působí rovněž jako korepetitorka v operním souboru Moravského divadla Olomouc.
 

V čem spočívá vaše práce korepetitora?  
Korepetitor v divadle připravuje, udržuje a zdokonaluje interpretační úroveň sólistů a podílí se na jejich přípravě. Nastudovává díla s jednotlivými interprety podle uměleckých požadavků a záměrů dirigenta, režiséra, choreografa. Připravuje umělce na technické a umělecké zvládnutí chystané inscenace…

Co byla vaše největší profesní výzva? 
Práce operního korepetitora obecně.

Co je pro vás největší relax? 
Slunce, voda, hory, čas s přáteli a samozřejmě na prvním místě každá minuta s mými báječnými dětmi…