Petr Chudoba

Petr Chudoba je absolventem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. Absolvoval stáže přes studijní program Erasmus na Hochschule für Musik Detmold a studia zakončil na Hochschule für Musik Nürnberg v Německu se dvěma magisterskými tituly. 

Kromě studia ve třídách doc. Jiřího Hoška, prof. Xenie Janković a prof. Siegmunda von Hauseggera sbíral zkušenosti a inspiraci u předních interpretů a pedagogů. Inspirací mu byli například prof. Wolfgang Boettcher, prof. Wen-Sinn Yang, prof. Christopher Richter, Fauré Quartet, prof. Bernhard Schmidt, prof. Peter Bruns a další. 

Uváděl a premiéroval skladby českých i zahraničních soudobých autorů na festivalech a podiích Internationale Orgelwoche Nürnberg, Festival Aktuelle Musik Nürnberg, Künstlerhaus Villa Concordia v Bambergu, v Praze vystupoval s orchestrem Berg a v Brně s Brno Contemporary Orchestra. Spolupracoval na několika živých nahrávkách koncertů s Bayerische Rundfunk a Českým rozhlasem. 

Koncertoval v mnoha zemích Evropy, například ve Španělsku, Itálii, Německu, Rakousku a na Slovensku. Vystupoval s významnými hudebníky, mezi něž patří Paul Rivinius, Andreas Willwohl, Nina Janssen, Bernhard Schmidt, Christoph Grund, Konstantia Gourzi a další. 

Jako komorní hráč získal s klavírním triem 1. a 2. cenu na soutěžích Komorních souborů Mozartverein 1829 e. V. Nürnberg, dále je držitelem ocenění Live Music Now - koncertní organizace založené houslistou Yehudi Menuhinem, a mnohých vyznamenání, např. ceny DAAD 2013 nebo Deutschland Stipendium 2016/17. 

Získal angažmá v renomovaných německých orchestrech Nürnberger Symphoniker, Sinfonieorchester Münster a Staatsorchester Rheinische Philharmonie Koblenz. Také hostoval v orchestrech Philharmonisches Orchester Würzburg, Philharmonisches Orchester Landestheater Coburg, Saarländisches Staatsorchester Saarbrücken a Philharmonisches Orchester Mainz. V Moravském divadle Olomouc působí od srpna 2020.