Petr Mašek

Petr Mašek pochází z Brna. Při studiu na Biskupském Gymnáziu se v Brně poprvé setkal s varhaníkem Petrem Kolařem a ten ho přijal do chrámového sboru. Ve stejné době začal docházet na pravidelné pěvecké konzultace do Janáčkova divadla k nadšenci pro operu, pedagogovi Vlastimilu Babákovi. 

V roce 1998 byl přijat do sboru opery Národního divadla v Brně pod vedením sbormistra doc. Josefa Pančíka, stále docházel na konzultace zpěvu a sám si doplnoval hudební a divadelní vzdělání. Po přestěhování do Olomouce v roce 2000 se stává členem opery a operety Moravského divadla, pod vedením PaedDr. Lubomíry Hellové, kde jako tenorista působí dodnes. 

Příležitostně spolupracuje s chrámovými sbory v Olomouci a nejvíce ho baví studovat taková díla, ve kterých se cítí umělecky přínosný.
 

Co byla vaše největší profesní výzva?
Velkou profesní výzvou byla role Bardolfa v posledním díle Giuseppe Verdiho, v opeře Falstaff, která měla premiéru v roce 2013. V lonské sezoně 2022/2023 byla nemalou výzvou hra se zpěvy a tanci z Galanty, Modrovousův hrad, kterou sbor i solisté nastudovali v maďarském originále.

Co je pro vás největší relax?
Největší relax, úlevu i radost prožívám po každém představení, kdy mě a všechny zúčastněné kolegy a kolegyně odmění naše olomoucké publikum upřímným potleskem a když opět rádi přijdou do svého Moravského divadla. 

Aktuální obsazení

Hello, Dolly!
Sugar