Petra Mikesková

Petra Mikesková pochází z Ostravy, kde také vystudovala hru na lesní roh na Janáčkově konzervatoři. Při studiu sbírala zkušenosti v orchestru Slezského divadla Opava a v operním a operetním orchestru Národního divadla Moravskoslezského. Externě spolupracuje i s filharmonickými orchestry. Od roku 2008 je členem orchestru v Moravském divadle Olomouc.
 

Co vás na vaší práci nejvíc baví?  
Mám ráda zvuk symfonického orchestru v kombinaci s vokální složkou a to, že ten zvuk sama můžu svým výkonem ovlivnit. Takže mě baví studovat a hrát většinu velkých operních děl. Navíc máme skvělou hornovou skupinu, která mě stále motivuje k podávání co nejlepších výkonů.

Co byla vaše největší profesní výzva?  
Profesní výzva je v podstatě každé nové dílo. Nikdy nezapomenu na Prokofjevův balet Romeo a Julie nebo Pucciniho Turandot, které jsem si mohla zahrát na postu první horny. Jako hráč skupiny nikdy nezapomenu na poměrně obtížný part opery Fidelio, který vyžadoval opravdu stoprocentní nasazení.

Co je pro vás největší relax?  
Způsoby relaxování mám různé. Někdy si odpočinu, když si můžu zahrát s jiným orchestrem, jiný žánr... Ráda pracuji na tvorbě své okrasné zahrady. Ale mým hlavním odreagováním je sportovní kynologie. Trénuji své německé ovčáky.