Petra Zindler

Petra Zindler je absolventkou katedry Hudební vědy na FFUP v Olomouci. Do Moravského divadla nastoupila v roce 2014, kde se hned v následující sezoně představila v pohádce O líných strašidlech jako Anička. Dále stvárnila Alenu v Noci na Karlštejně, Isauru v Offenbachově operetě Modrovous, Zuzanku v Cornevillských zvoncích a nejnověji Minnie a Dolly v muzikálu Hello, Dolly! a také třetí žínku v Dvořákově Rusalce.

Petra je také písničkářkou a textařkou a ve svém volném čase také maluje. Její písničky Noční, Anděl, Prší štěstí, Vánoční čas či Supergirl hrálo mnoho regionálních rádií. Spolu se svým manželem, režisérem Tomášem Zindlerem, napsala muzikál Můj děda je čert. Je autorkou textů covidových hitů Nezoufej a Hej, stůj, které vznikly pro Moravské divadlo a které se těšily velké oblibě.
 

Co vás na vaší práci nejvíc baví?
Nejvíce mě na divadle baví rozmanitost a barvitost. Divadlo je pro mě neuvěřitelný mentální relax, který mě několikrát do týdne nese do jiných světů i životů. Jednou jsem na středověkém hradě jako páže, hned další den třeba velkou dámou na krásném bále. Vše mi přináší radost z možnosti ochutnat a zažít jiné lidské osudy a zkušenosti. Do toho zpívám a tančím a ještě mě krásně oblečou. Prací v divadle se mi splnil dětský sen. 

Co byla vaše největší profesní výzva?  
V roce 2022 mi dalo vedení našeho souboru po absolvování konkurzu možnost nastudovat hned dvě role v muzikálu Hello, Dolly! – Minnie a Dolly. Obě role jsou dost odlišné, a navíc to bylo pro mě časově náročné období, kdy jsem se toho mnoho naučila. Rozhodně bych tuto zkušenost s ničím neměnila.

Co je pro vás největší relax?
Mezi ty běžnější formy odpočinku momentálně řadím jógu a čtení ság od Wilbura Smithe či historických románů Ludmily Vaňkové. Mezi mou velkou vášeň patří cestování a malování. Ráda poznávám jiné kultury a světy a ráda sním.