Sergio Méndez Romero

Sergio Méndez Romero se narodil ve španělském Madridu. V roce 2012 dokončil s vyznamenáním studium klasického baletu na Professional dance conservatory Carmen Amaya. Před svým příchodem do Olomouce tančil v Corella ballet v Barceloně, v Teatrul de balet Sibiu v Rumunsku a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Ve španělsku i v zahraničí získal mnoho ocenění. Patří mezi ně i cena Jantar z roku 2018 za roli Basilia v baletu Don Quijote, ale hlavně Cena Thálie z roku 2022, kterou získal za roli v baletu Sólo pro tři, kterou tančí v Moravském divadle. Od roku 2021 je sólistou olomouckého baletu.
 

Jaká je vaše vysněná role?
Už jsem si zatančil většinu svých vytoužených rolí, ale řekl bych, že role Romea v Romeovi a Julii a role Des Grieux v Manon – o těch ještě sním.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Tančit Sólo pro tři tady v Olomouci. Tato inscenace je výzvou v tolika směrech. Jak po umělecké, tak i po technické stránce. Byla to má první inscenace s olomouckým souborem a na její nazkoušení jsem měl pouhé tři týdny. Docela dost jsem o sobě pochyboval a často jsem nevěřil, že to zvládnu. Naštěstí všechno dobře dopadlo a je to role, která bude navždycky blízká mému srdci.

Co je pro vás největší relax?
Dát si prostě doma dobrou večeři a sklenku vína s mou přítelkyní. A když je příležitost, rád cestuji k moři.

Ocenění

2022: Cena Thálie