Veronika Hessová

Mgr. Veronika Hessová se narodila v Olomouci do divadelní rodiny. Vystudovala Filosofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, po absolutoriu nastoupila ihned do Moravského divadla Olomouc, kde pracovala na sekretariátu ředitele a v obchodním oddělení. Po 11 letech vyměnila divadlo za práci v soukromém sektoru a následně se 8 let věnovala výchově dětí. Po mateřské dovolené se v roce 2011 vrátila do MDO na pozici vedoucí správy uměleckého provozu, kde pracuje dosud.
 

V čem spočívá vaše práce vedoucí správy uměleckého provozu?
Umělecký provoz je jádrem a duší divadla, plánuje a organizuje práci každého jejího uměleckého či provozního pracovníka minutu po minutě každý den. Koordinace všech složek, uměleckých souborů a provozních oddělení je hlavní náplní našeho oddělení. A k tomu nespočet dalších „drobností“ jako zájezdy, licence, pronájmy, mimodivadelní akce, a další a další.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Když jsem do divadla nastupovala podruhé na svůj současný post, nedovedla jsem si představit, že vymyslím smysluplný plán představení na celou sezónu tak, aby vyhovoval jak našim divákům, tak všem pracovníkům divadla. Dnes už si to umím představit, ale vždy, když poprvé usedám k prázdným měsíčním plánům, které je třeba zaplnit, pociťuji to jako novou výzvu.

Co je pro vás největší relax?
Ticho a klid (protože to v kanceláři nikdy nebývá), samota (protože v práci je okolo pořád hodně lidí), odpočinek vleže (protože už mi není dvacet) a čas strávený s mou malou rodinkou (protože je miluji).