Viktorie Halasů

Viktorie Halasů vystudovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě (J. Kopelman), kromě mistrovských kursů absolvovala i roční studijní pobyt na dánské Královské hudební akademii v Aarhus (M. Líbalová). Během studií na VŠMU vystoupila sólově se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, jehož členkou se pak na osm let stala. Účinkovala v různých slovenských komorních i symfonických uskupeních. Díky zájmu o současnou hudbu spoluúčinkovala na festivalech nové hudby (např. Melos Étos, Orfeus). V roce 2017 nastoupila do Moravského divadla Olomouc, kde působí jako vedoucí skupiny druhých houslí.
 

Co vás na vaší práci nejvíc baví? 
Těší mě, že v divadle mohu svá oblíbená představení hrát a zažít vícekrát, což se v symfonickém orchestru stává zřídka. Velmi ráda jsem si zahrála např. Jenůfu, Bartókova Modrovouse, kterého jsem poslouchala už od konzervatoře, nebo Viklického Tracyho tygra.

Co pro vás byla největší profesní výzva?  
Asi nemohu říct, že by některé představení bylo výrazně větší výzvou než všechna ostatní, spíš je každé obtížné v něčem jiném, a právě ta rozmanitost mě baví.

Co je pro vás největší relax? 
Jakožto volnočasová mykoložka mám relax spojený hlavně s tímto oborem, ať už jde o hledání drobných hub v terénu či o studium pod mikroskopem a v literatuře, obvykle za poslechu hudby různých žánrů.