Máte doma malé miminko a obáváte se, že vaše kulturní aktivity nadobro skončily? Slýcháte, že malé děti do divadla nepatří? Přesvědčíme vás o opaku! Přijďte na otevřenou zkoušku operní inscenace Čert a Káča, která je tentokrát určena pro ty nejmenší. Nemusíte se bát, že na vás bude někdo vrhat odmítavé pohledy, jste zvanými hosty.
Věděli jste, že poslech hudby má pozitivní vliv na rozvoj dítěte už od nejútlejšího věku? Vědecké studie popisují, že napomáhá rozvíjet kreativní schopnosti, logiku a soustředění. Děti, které pravidelně poslouchají hudbu, později údajně dosahují lepších výsledků nejen ve škole. A proto doražte a nahlédněte tak do zákulisí procesu příprav opery Čert a Káča těsně před premiérou. Zkouška bude probíhat pod vedením režiséra Dominika Beneše a dirigenta Petra Šumníka.
UPOZORNĚNÍ: I přesto, že budete v zadní části hlediště, prosím počítejte v některých pasážích se zvýšenou hlasitostí. Také upozorňujeme, že se o pauze ve druhém dějství na jevišti i v hledišti objevují čerti.
Harmonogram průběhu:
9:30 Sraz účastníků s platnou vstupenkou ve foyer divadla
9:45 - krátký dramaturgický úvod s dramaturgem inscenace Miroslavem Králem
10:00 začátek zkoušky (maximální čas, co můžete zůstat přítomni na zkoušce je 14:00)
Vhodné pro děti do 1 roku. Moc prosíme o dodržování této stanovené hranice. Vstupenka platí pro jedno dítě a jeden doprovod.
Vzhledem k průběhu zkoušky prosíme návštěvníky o dodržování následujících pravidel:
- kočárky lze nechat v prostoru foyer, budou tam v bezpečí
- v sále se můžete usadit, je ale také možné stát či popocházet s miminkem v nosítku, není však možné do sálu vjet s kočárkem
- v prostorách sálu není možné jíst a pít, ale je možné kojit/krmit lahvičkou dítě
- ze zkoušky můžete kdykoliv tiše odejít
- v případě pláče miminka vás prosíme o přesun do foyer
- pokud bude miminko neutišitelné, prosíme, zkoušku opusťte
- ve foyer bude k dispozici přebalovací pult
V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na e-mail petra.slezackova@mdmf.cz