Kurz na pokračování: Rétorika s Pavlem Hekelou

Co vás čeká

Pro velký úspěch listopadového kola přidáváme další kurz Rétoriky, tentokrát o něco delší.

Chtěli byste se naučit mluvit na veřejnosti bez větších problémů a bez stresu? Rádi byste se dozvěděli tipy z oblasti komunikace od toho nejpovolanějšího? Ať vás čeká pohovor, zkouška ve škole či je komunikace vaší každodenní pracovní součástí, je tento kurz s Pavlem Hekelou vhodný právě pro vás. Hlavním cílem kurzu Rétorika je seznámit a prakticky vybavit účastníky komunikačními a prezentačními dovednostmi, teoreticky, a hlavně prakticky je připravit na vystupování na veřejnosti, před auditoriem odborným i před publikem různého složení. Důležitá budou také praktická cvičení dovedností, včetně zásad práce s hlasem, tempem a rytmem projevu. Zájemci se naučí zásadám pohybu a gest na jevišti či pódiu, proberou důležitá hlasová cvičení i základy správné hlasové hygieny. Kurz dodá absolventům jistotu při veřejném projevu a pomůže jim vystupovat před publikem bez zbytečných obav a nervozity. 

Kurz bude rozdělen do 4 lekcí po dobu měsíce dubna, z nichž dvě lekce budou teoretické a dvě budou ryze praktické. Zájemci tak budou mít dostatek prostoru k procvičení dovedností pod odborným vedením, k odstranění případných chyb či zvládání trémy. 

Lektorem kurzu je emeritní ředitel Moravského divadla Olomouc a Českého rozhlasu Olomouc, herec, divadelní režisér a pedagog Univerzity Palackého Pavel Hekela. Tento obor vyučuje na univerzitě již mnoho let, pracuje nejen se studenty, ale také s přednášejícími. Působí i jako lektor hlasové výuky pro zájemce mnoha profesí. 

Termíny konání kurzu: 2. 4., 9. 4., 16. 4., 23. 4. Kurz obsahuje 4 lekce po 120 minutách během měsíce dubna (každý týden v čase 16:30-18:30). Kurz je určený pro všechny od 15 let.

Účastníkům budou před konáním kurzu zaslány podrobné organizační informace prostřednictvím e-mailu. Veškeré dotazy můžete směřovat na e-mail petra.slezackova@mdol.cz  

Kdy