Dynamic Phrasing – workshop

Maciej Kuźmiński

O inscenaci

Tanečně-pohybový workshop s Maciejem Kuźmińským – choreografem festivalových inscenací Every Minute Motherland a Resistance Movement.

Workshop je součástí mezinárodního festivalu 27. Divadelní Flora, již pořádá Flora Theatre Festival, z.s. Více o programu a doprovodných akcích najdete na www.divadelniflora.cz

 

Exkluzivní dvouhodinový workshop s uznávaným polským choreografem Maciejem Kuźmińským, který představí svou originální pohybovou a kompoziční metodu Dynamic Phrasing. Tato komplexní a dynamická výuka vychází vstříc všem výkonnostním úrovním tanečníků a tanečnic, podporuje jejich kreativitu, všestrannost, sebevyjádření i zvládnutí různých technik v rámci tréninku. Zakládá si na maximálně podpůrném prostředí.

 

Polský choreograf Maciej Kuźmiński (1985), absolvent hudební a taneční konzervatoře Trinity Laban v Londýně, vyučuje na katedře tanečního divadla v Bytomi (pobočka Akademie dramatických umění Ludwika Solského v Krakově) a na Institutu současného tance v Bělehradě. Jako choreograf vychází z vlastní pohybové metody Dynamic Phrasing, která se věnuje tréninku všestrannosti a „měkké síly“ tanečníků. Kromě práce s vlastním souborem vytvořil mimo jiné díla pro Scapino Ballet Rotterdam, Regensburg Theater, Staatstheater Kassel či litevský soubor Šeiko Dance Company.

Pro Macieje Kuźmińského je ruská agresivní válka na Ukrajině jednou z nejvlivnějších událostí jeho života. Od jejího vypuknutí v únoru 2022 vytvořil již pět inscenací, které se různými způsoby vztahují k této tragické události. Vedle projektu Every Minute Motherland (uvádíme v so 11. 5.) vytvořil sólo Pух Опору / Ruch Oporu / Resistance Movement (uvádíme v út 14. 5.) která je osobní zpovědí ukrajinské tanečnice Darii Koval. Další tři inscenace vytvořil se studenty mezinárodních tanečních konzervatoří v Arnhemu, Linzi a Rotterdamu.

 

 

Dynamic Phrasing zahrnuje rozmanitou škálu cvičení a úkolů, které se zaměřují na různé aspekty tance, včetně techniky, rytmu, prostorového povědomí a kvality pohybu. Komplexní přístup rozdělený do pěti pilířů pomáhá tanečníkům rozvíjet všestranné porozumění různým složkám, které přispívají k podmanivým výkonům. 

Na rozdíl od mnohých tradičních metod klade Dynamic Phrasing důraz na kreativitu a sebevyjádření a povzbuzuje tanečníky, aby důvěřovali svým instinktům a objevovali nové pohybové možnosti. Metoda podporuje neustálý růst a proměnu. Díky cvičením, která se zaměřují na přepracování, uvolnění a zdokonalení kompozice, si tanečníci vytvářejí hlubší vztah k vlastnímu tělu a prostoru kolem sebe a v konečném důsledku se stávají všestrannějšími a expresivnějšími umělci.

 

Místo konání: Konvikt / Divadlo K3

Délka představení: cca 2 hodiny , bez přestávky

Kdy hrajeme

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.