Daniela Klevetová

Daniela Klevetová se narodila v roce 1994 v Boskovicích, kde také stále žije. Je absolventkou Muzikálového herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, a i když ji cesty nakonec dovedly k činohře, hudby se tak úplně nevzdala a stále se jí věnuje. Ať už je to zpěv s kapelou, hra na kytaru nebo výuka zpěvu. V činoherním souboru Moravského divadla Olomouc působí od roku 2016.  V současné době se věnuje svojí rodině na mateřské dovolené, ovšem zpět na jeviště se snaží vracet, jak jen jí to možnosti dovolí. Divadlo je pro ni splněný sen. Jeviště je svět fantazie, ale i reality zároveň, ideální pro její navždy dětskou duši. 
 

Jaká je vaše vysněná role?
Asi nedokážu říct, zda mám nějakou vysněnou roli. Všechny role, které jsem kdy měla tu čest dostat a hrát, jsem si obrovsky zamilovala a měla na ně štěstí. 

Co byla vaše největší profesní výzva?
Pro mě je výzva každý nový scénář, který přede mnou přistane. Je to adrenalin, díky kterému získávám zkušenosti. Některé role samozřejmě budí větší respekt (např. Behemot v Mistrovi a Markétce – první role na velkém jevišti, Nebezpečné známosti – jejich intimita, Starci na chmelu – poprvé v hlavní roli, Veverková ze Splašených nůžek – improvizace a spousta dalších), ale vždycky se s rolí snažím, ne poprat, ale spřátelit tak, aby to klapalo. 

Co je pro vás největší relax?
Relax je moje rodina, když stačí prostě jenom tak být. A když je opravdu třeba a potřebuji být sama, tak vždycky pomůže les. Příroda, klid a zhluboka dýchat. 

Aktuální obsazení

Liška B.
Sluha dvou pánů