Jana Posníková

Jana Posníková se narodila roku 1991 v Přerově a je absolventkou FF MUNI a JAMU v Brně. V letech 2008-2018 byla členkou olomouckého Divadla Tramtarie a v Moravském divadle Olomouc působí od ledna 2019. Stála u zrodu vzdělávací platformy Ateliér MDO. Kromě divadla se věnuje také práci s dětmi, převážně jako externí lektorka olomouckého dramacentra Sdružení D, a příležitostně moderaci nebo stand up comedy. Má smysl pro humor, miluje kávu, saunu, knihy a divadlo.
 

Jaká je vaše vysněná role?
Annu Kareninu jsem si už zahrála, i když doufám, že ne naposledy. Momentálně nemám vysněnou roli, nechci diskriminovat současné autory, kteří svým postavám ještě nevdechli život nebo jsem jejich hry ještě nečetla. Mám ale vysněné inscenační týmy nebo kolegy/ně a také divadla, ve kterých bych si jednou chtěla zahrát. A těch je hodně!

Co byla vaše největší profesní výzva?
Nejhůř zvládám zabránit vlastnímu pšiknutí na jevišti. Ale vážně, víte, že vlastně nevím? Cítím v kostech, že ta ještě nepřišla.

Co je pro vás největší relax?
Jít do divadla jako divák. Nebo si dát kávu s přáteli, číst si bez přátel, dát si nohy nahoru (ne obrazně, spíš doslova). A hlavně upřímně a nahlas se zasmát.