Natálie Tichánková

Natálie Tichánková se narodila v roce 1990 v Havířově. Po maturitě na Matičním gymnáziu v Ostravě studovala muzikálové herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Ještě před tím, než nastoupila dráhu činoherní a muzukálové herečky, měla za sebou několik úspěchů v mnoha pěveckých soutěžích – Československá Superstar, Robin Hood: Cesta ke slávě a Elán je Elán, kde postoupila až do semifinálových kol. Po absolvování JAMU v roce 2014 se věnovala muzikálu, opeře, činohře i alternativnímu a pohybovému divadlu. Hostovala např. v Městském divadle Brno, v pražském Hudebním divadle Karlín, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, v Národním divadle v Brně, v divadle Husa na provázku a v Těšínském divadle. V současné době stále hostuje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, v divadle Palace v Praze a v zájezdové inscenaci Odhalená pravda agentury StageArtcz. V roce 2016 prošla stáží pod vedením hlasové coachky Mary Hammond v Londýně. Na televizních obrazovkách jste ji mohli vidět v několika seriálech (Všechny moje lásky, Rozsudek aj.) či v reklamních spotech (Teekanne, Aurisclean aj.). Svůj hlas propůjčila do reklam, rádií či audio knížek (Mnich, který prodal své ferrari aj.). Kromě divadla se věnuje své kapele 4GOOD, se kterou v červnu 2021 vydali své debutové album. V Moravském divadle Olomouc působí od sezony 2017/2018.
 

Jaká je vaše vysněná role?
Nemůžu říct, že mám vyloženě vysněnou roli. Mám to štěstí, že jsem si mohla zahrát řadu krásných roli od Taťány z Evžena Oněgina, přes Roxanu v Cyranovi z Bergeracu až po Maryšku z Postřižin nebo Dolly Leviovou z muzikálu Hello, Dolly!. Každá z mých rolí mě učí něčemu novému a je pro mě jedinečná a zajímavá v tom, jak ji uchopím, ale určitě bych si ráda zahrála nějakou silnou ženskou představitelku s velkým příběhem jako je například hraběnka Báthory.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Velkou výzvou pro mě rozhodně byla role Roxany v Cyranovi z Bergeracu. Jednak to byla má první role v Moravském divadle a chtěla jsem se tzv. dobře zapsat a za druhé je to hra ve verších. Naštěstí jsem stála po boku Petra Kubese, a tudíž má první velká zkušenost nemohla dopadnout líp. Každá z mých rolí je pro mě určitou výzvou, ale věřím, že ta největší výzva na mě teprve čeká.

Co je pro vás největší relax?
Můj největší relax je hudba, která mě provází celým životem a naplňuje mě. Pak také trávení času s rodinou a přáteli. A samozřejmě sport, kde mám šanci alespoň na chvíli vypnout hlavu a přijít na jiné myšlenky. Zbožňuju, když si můžu zajít na golf nebo si vyjít do hor a být sama se sebou.