Nedotknutelní

Olivier Nakache, Éric Toledano

O inscenaci

Těžko byste našli jiný francouzský film, od dob komedií s Louisem de Funèsem, který se tak výrazně zapsal do podvědomí českých diváků a nejen jich. Naprosto strhující příběh mistrně balancující na hraně komedie a dramatu vychází ze skutečného života Philippa di Borgi.

Jeho knihu Le Second Souffle zfilmovali v roce 2011 režiséři Toledano a Nakache a vytvořili tak jeden z nejuznávanějších evropských filmů posledních dvou dekád, jenž posbíral celou řadu cen a na mnoho dalších byl nominován.

Dojemné vyprávění o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný výhradně na pomoc druhých nemusí ztratit smysl života, nás zavede do současné Paříže, kde si ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe vybere za svého nového opatrovníka energického mladíka marockého původu, kterého právě pustili z vězení, v němž strávil šest měsíců.

Je až s podivem, že se snímek, který v rámci kin pokořil divácké rekordy ve většině Evropy, u nás dosud nedočkal svého divadelního zpracování. Jednání se zastupující francouzskou agenturou vyústila v dohodu, díky níž uvedlo Moravské divadlo Olomouc adaptaci tohoto věhlasného filmového díla v české divadelní premiéře! Nesnadnou a velmi zavazující režijní výzvu přijal Pavel Khek, současný umělecký šéf Klicperova divadla v Hradci Králové.  

Délka představení: cca 2 hodiny 30 minut, 1 přestávka
Premiéra: 18. 9. 2020

Kdy hrajeme

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.

Tvůrci, osoby a obsazení

Překlad
Anežka Svobodová
Režie
Pavel Khek
Dramatizace a dramaturgie
Scéna
Michal Syrový
Kostýmy
Agnieszka Pátá-Oldak
Hudba
Vladimír Nejedlý
Pohybová spolupráce
Martin Šimek
Nápověda

Osoby a obsazení

Marcelle, žena
Bastien
Kandidát 1, Kandidát 2, Kandidát 3
Lukáš Pořízka, j. h.
Adam
Matyáš Cohl, j. h.
Štěpán Vacula, j. h.
Galerista
Antoine
Instruktor 1, Instruktor 2
Lukáš Pořízka, j. h.
Yvan, Julien, Jacquet
Lukáš Pořízka, j. h.
Operní pěvec
Smyčcové kvarteto
Michal Mareš, j. h.
Igor Kopyt, j. h.
Dominika Mužíková, j. h.
Jaroslava Petrová, j. h.

Ukázky z inscenace