Lenka Kočišová

Lenka Kočišová pochází z Prešova. Na konzervatoři v Košicích vystudovala obor herecká výchova v ateliéru Jozefa Úradníka. Následně po absolutoriu pokračovala ve studiu činoherního herectví na JAMU v Brně pod vedením Aleše Bergmana a Jany Hlaváčkové. Své vysokoškolské studium v letech 2006/2007 doplnila o stáž na VŠMU v Bratislavě v ateliéru Emila Horvátha.

Začínala v muzikálu v Divadle Jonáša Záborského v Prešově, působila na činoherní scéně JORIK při Loutkovém divadle v Košicích (inscenace Mysteria Buffa). V divadle Kaplnka v Bratislavě, ztvárnila roli Tei Elvstedové v inscenaci Heda Gablerová. V olomouckém divadle Tramtarie hostovala v inscenacích Davida Drábka Jedlíci čokolády a Velká mořská víla. Pravidelně se účastnila Poděbradských dnů poezie, kde získala Cenu diváka a Cenu literárního fondu. Inscenace J. Triana Noc vrahů (režie E. Rysová), kde ztvárnila roli Bebi, získala v rámci 20. Mezinárodního festivalu univerzitního divadla (FITUC 2008) v Casablance v Maroku, hlavní cenu.

V Moravském divadle Olomouc působí od roku 2008. Na festivalu Zlomvaz Praha získala v roce 2008 čestné uznání za herecký výkon v inscenaci Marie Sabina. V letech 2009, 2010 a 2016 získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon v dané sezoně.
 

Jaká je vaše vysněná role?
Jedna, kterou bych si přála celý svůj profesní život, neexistuje. Ale taková Generálová z Platonova, Anna z Richarda III., nebo Heda Gabler, nebo Mladá žena ze hry Nože ve slepicích… to bych brala.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Hodně svých limitů jsem překročila jako Líza Doolittlová v My Fair Lady, ale to byla opereta. Docela těžké bylo i zkoušení Nevěsty v Krvavé svatbě. Obojí mě stálo hodně sil, ale obojí jsem nakonec milovala.

Co je pro vás největší relax?
Největší relax je pro mě zpěv a běh. Když zažívám nějaké turbulence, zpívám opravdu hodně a ráda. A také běhám hodně a ráda. Nejvyšší level je dělat obojí dohromady.