Vladimíra Včelná

Vladimíra Včelná se narodila ve Valašském Meziříčí. Po studiu herectví na Pražské konzervatoři nastoupila v roce 1998 do svého prvního angažmá v Moravském divadle Olomouc. Kromě divadla se věnuje také dabingu, práci pro Český rozhlas nebo natáčení reklamních spotů pro různá rádia. V dabingovém studiu propůjčila svůj hlas stovkám postav, například Cecílii ve Valmontovi, Lauře v Románu pro ženy, Alex v Po čem ženy touží nebo Milagros ve stejnojmenné telenovele. Je držitelkou Ceny ředitele MDO za nejlepší ženský herecký výkon v sezoně 2002/2003, Ceny diváků za nejlepší umělecký výkon v sezoně 2006/2007, Ceny posluchačů Českého rozhlasu Olomouc za rok 2007, Ceny ředitele Českého rozhlasu Olomouc za rok 2013 a Ceny za nejlepší ženský herecký výkon v sezoně 2016/2017. Bydlí v Samotiškách, kde se svým manželem vychovává tři děti.
 

Jaká je vaše vysněná role?
Popravdě asi žádnou vysněnou roli už nemám. Dostala jsem na jevišti spoustu krásných rolí, a dokonce i takové, na které bych si ani neodvažovala pomyslet. Mám štěstí, že jsem nikdy nebyla “zaškatulkována”, takže jsem si zahrála vše od jeptišek až po lehké děvy.

Co byla vaše největší profesní výzva?
V poslední době to byla určitě Bernarda v inscenaci Dům Bernardy Alby. Díky pojetí paní režisérky to byla práce snů.

Co je pro vás největší relax?
Pokud je hodně práce, největší relax je strávit čas s rodinou a nic nemuset. Když je člověk na mateřské více méně stále doma, je největším relaxem dostat se mezi lidi, a to třeba i do práce.