Petr Vaněk

Petr Vaněk se narodil v roce 1990 v Uherském Hradišti. Po absolvování Vyšší odborné školy herecké ve Zlíně hostoval třeba v Městském divadle Zlín nebo v divadle v Šumperku. Byl také členem třech zájezdových divadelních společností a mimo jiné je i zdatným osvětlovačem a zvukařem. Celé mládí strávil ve folklorním souboru. Takže je mu folklor velmi blízký. Má rád tanec a pohyb všeho druhu. Aktivně se věnoval bojovým sportům. V Moravském divadle Olomouc je od sezony 2018/2019. Kromě divadla se věnuje také hudbě, a to nejenom jako posluchač ale i jako pořadatel hudebních a kulturních akcí. Působí rovněž jako filmový a divadelní kaskadér. Mezi jeho specializace patří boj s nožem, mečem, katanou, pády, bitky, scénické násilí a hoření.
 

Jaká je vaše vysněná role?  
Nedá se úplně říct, že bych měl jednu vysněnou roli, a proto napíšu hned několik, které mě lákají. Patří k nim Nikola Šuhaj z Balady pro banditu, Horác Badman alias Hogo Fogo z Limonádového Joea, Dorian Gray z Obrazu Doriana Graye, Ned Kynaston z Krásy na scéně a Karel Kopfrkingl ze Spalovače mrtvol. Našlo by se ještě mnoho dalších, ale to by bylo na dlouho. Jsem rád, když mi do cesty přijde jakákoliv role, protože si vážím každé, kterou mohu ztvárnit. Moc rád bych si zahrál i v nějaké pořádné tragédii.

Co byla vaše největší profesní výzva?
Na největší profesní výzvu zatím stále čekám.

Co je pro vás největší relax?
Největší relax pro mě je, když vezmu psa a jdu se projít k řece nebo do lesa. Nebo když si zajdu s přáteli na dobré pivo.