Když se zhasne

Roman Vencl, Michaela Doleželová

O inscenaci

Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva, drsnější než pravidla amerického fotbalu.

Ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou poněkud výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o vcelku nazajímavou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a sám pak získá veškerý majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole. 

Tato komedie se na našem repertoáru drží už více než deset let, neboť ji uvádíme od roku 2012. Na svém kontě má přes sto vyprodaných repríz a divácký zájem o ni stále neuvadá. Když se zhasne je evergreenem a dnes už i komediální klasikou olomoucké činoherního souboru.   

Délka představení: cca 1 hodina 30 minut, bez přestávky
Premiéra: 5. 3. 2012

Kdy hrajeme

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.

Tvůrci, osoby a obsazení

Režie, scéna, kostýmy a výběr hudby

Osoby a obsazení

Artur