Naděžda Chroboková-Tomicová

Naděžda Chroboková-Tomicová pochází z Havířova. Vystudovala ostravskou konzervatoř, poté vystřídala jednoroční angažmá v divadlech v Ostravě, Opavě a v Českém Těšíně. V Moravském divadle Olomouc působí od roku 1981. Účinkovala v několika televizních inscenacích a filmech (např. Lazebník sibiřský, Nuda v Brně, Rudý kapitán).

V televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě ztvárnila komediální roli podvodnice Jiřinky, v televizním seriálu Ulice hrála necelých 7 let zápornou roli podnikatelky Květy Vavruškové, dále účinkovala v seriálech Modrý kód, Kapitán Max (kde hrála po boku Juraje Kukury) a dalších televiznich inscenacích a seriálech.

V roce 1989 získala za roli Elisy ve hře Dekameron cenu za nejlepší ženský herecký výkon na Divadelním festivalu aktualit v Praze. V roce 2006 obdržela cenu za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu České divadlo v Praze, a to za roli Hester v inscenaci U Kočičí bažiny. Za výkon v roli Hester získala také Cenu primátora statutárního města Olomouce za nejlepší herecký výkon MDO za rok 2006. V témže roce byla za tuto roli nominována na cenu Thálie. V roce 2010 obdržela Cenu čtenářů Olomouckého deníku za nejlepší umělecký výkon sezony v souboru činohry. V roce 2019 získala opět Cenu primátora statutárního města Olomouce za nejlepší herecký výkon MDO za roli Erži Orbánové v Kočíčí hře

Jaká je vaše vysněná role?  
Královna Alžběta, Emílie Marty (Věc Makropulos), Matka.  

Co byla vaše největší profesní výzva?  
Role Hester v inscenaci U Kočičí bažiny a role Erži Orbánové v Kočičí hře

Co je pro vás největší relax? 
Spánek.