Zánik samoty Berhof

Vladimír Körner

O inscenaci

Nedaleko dnešní Branné v západních Jeseníkách se odehrává dramatický příběh mladičké Ulriky, která se stane, společně se svým opileckým otcem a jeho německou milenkou, zajatkyní vérvolfů, nacistických fanatiků pod vedením jeptišky Salome.

Odmítají se smířit s koncem druhé světové války a pádem hitlerovského režimu. Zoufalost a bezvýchodnost celé situace podtrhuje fakt, že jsou všichni zcela odříznuti od okolní civilizace a reality... Žijí totiž na samotě Berhof. 

Autorem stejnojmenné novely z roku 1973 je prostějovský rodák Vladimír Körner, který proslul novelami jako jsou Údolí včel, Adelheid či Anděl milosrdenství a jehož dílo se na jeviště Moravského divadla dostalo vůbec poprvé.

Zánik samoty Berhof se dočkal své teprve druhé divadelní adaptace, přičemž tu první uvedlo v roce 2009 divadlo v Šumperku. Režie této mimořádně zajímavé látky se ujala jedna z nejvýraznějších osobností české kulturní scény, a sice pan Miroslav Krobot, dvojnásobný držitel Ceny Alfréda Radoka, držitel Českého lva, bývalý kmenový režisér Národního divadla v Praze a bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla.  

Délka představení: cca 1 hodina 40 minut, bez přestávky
Premiéra: 26. 11. 2021

Kdy hrajeme

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.

Tvůrci, osoby a obsazení

Dramatizace
Miroslav Krobot
Lubomír Smékal
Režie
Miroslav Krobot
Dramaturgie
Lubomír Smékal
Scéna a kostýmy
Andrej Ďurík
Inspicient
Nápověda