Konečně jsi doma! aneb Papírové mausoleum

Michal Sýkora

O inscenaci

Jeden dům, jeden víkend, jedna rodina a spousta lží. Po prohraných volbách se politička Marta vrací domů, vstříc dalším životním fiaskům. Satirickou komedii ze současnosti uvede ve světové premiéře režisér Petr Štindl.

Ve chvíli, kdy rodina čelí naprostému rozvratu, musí Marta sehnat peníze na činnost krachující strany a k tomu se pokusit zjistit, kdo stojí za novinovým článkem odhalujícím další z jejích nepravd. Je vůbec někdo na její straně? 

Satirická tragikomedie ze současnosti z pera olomouckého spisovatele a scénáristy Michala Sýkory, který je autorsky podepsán například pod případy detektivů od Nejsvětější trojice jako jsou: Případ pro exorcistu (2012), Modré stíny (2013), Ještě není konec (2016), Pět mrtvých psů (2018), Vodník (2019). V roce 2022 byl v České televizi uveden čtyřdílný detektivní seriál Pozadí událostí, na němž se podílel scénáristicky společně s Petrem Jarchovským. Tragikomedie Konečně jsi doma! je autorova divadelní prvotina, kterou Moravské divadlo uvede ve světové premiéře, a to v režii Petra Štindla.     

Premiéra: 6. 12. 2024