Tlustý prase

Neil LaBute

O inscenaci

Neotřelá komedie Neila LaButa, současného amerického spisovatele, scenáristy, režiséra a herce v jedné osobě, má mnohem vyšší ambice než jen rozesmávat divadelní sály. Příběh tlusté Heleny a štíhlého Toma začíná jako romantická pohádka pro dospělé.

...jakých se na nás z televize valí dnes a denně desítky. Tenhle americký sen ovšem vezme za své ve chvíli, kdy se na scéně začne, společně s ústřední dvojicí, objevovat také notná dávka pokrytectví, zákeřnosti, předsudků a bezcitnosti. Tlustý prase je syrová komedie z roku 2004, která si – na rozdíl od naší sobecké společnosti – vůbec na nic nehraje a ochotně vás vezme do světa, ve kterém jsou homosexuálové, tlusťoši, mrzáci a staří lidé považováni za outsidery a děsí nás mladé, hubené a tím pádem i krásné a úspěšné jedince. 

I přesto, že se Tlustý prase stalo celkem rychle americkým a evropským divadelním hitem, jde o teprve páté tuzemské nastudování této hry od její české premiéry, kterou mělo v roce 2006 Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Režie se zhostil umělecký šéf olomoucké činohry Roman Vencl a v hlavní roli exceluje Jana Posníková. 

Délka představení: cca 2 hodiny 20 minut, 1 přestávka
Premiéra: 22. 11. 2019

Kdy hrajeme

Tuto inscenaci v nejbližší době nehrajeme.

Tvůrci, osoby a obsazení

Překlad
Dana Hábová
Režie
Dramaturgie
Miroslav Ondra
Scéna a kostýmy
Aleš Valášek
Výběr hudby
Nápověda